03 November, 2021

Tusk otrzymał list z pogróżkami. Lider PO zwrócił się do Kaczyńskiego

Tusk otrzymał list z pogróżkami. Lider PO zwrócił się do Kaczyńskiego

Donald Tusk powiedział, że otrzymał list z pogróżkami. Szef Platformy Obywatelskiej odczytał jego fragment i stwierdził, że w ostatnim czasie dostaje coraz więcej takiej korespondencji. Lider PO zarzucił prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, że odpowiada za narastającą falę nienawiści w Polsce.

    W Polsce narasta fala nienawiści, pogardy, coraz częściej także przemocy. Jarosławie Kaczyński, jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny. Jako szef obozu władzy i jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa. (…) Nie zostawimy tej sprawy, nie będziemy milczeć i wiedz jedno – nie damy się zastraszyć.

Tusk przeczytał kilka fragmentów listu, które – jak zaznaczył – nadają się do zacytowania. – Wpakuję ci nóż desantowy w brzuch jak Stefan Wilmont temu, tu wulgaryzm, Adamowiczowi – przeczytał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1455591802526969860?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1455591802526969860%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.radiozet.pl%2FPolska%2FPolityka%2FTusk-otrzymal-list-z-pogrozkami.-Lider-PO-zwrocil-sie-do-Kaczynskiego

Tusk przekazał, że w liście są też groźby pod adresem bohaterki Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej. – Ją też zabiję przed 11 listopada. Pomogę oczyścić mój kraj, zostanę bohaterem jak Stefan Wilmont. List kończy się słowami: jesteś skazany na śmierć za zdradę ojczyzny. Wyrok wydano w imieniu Polski Podziemnej – zacytował Tusk.

Oprócz Donalda Tuska, listy z pogróżkami otrzymali we wtorek m.in. były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski oraz posłowie Koalicji Obywatelskiej: Dariusz Joński i Paweł Kowal. Joński zawiadomił ws. gróźb prokuraturę. List z pogróżkami, podobny do tych wysyłanych do polityków opozycji, dostał też wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik.

Źródło: RadioZET.pl

Podobne artykuły