02 February, 2023

Tego nikt się nie spodziewał. Powstaje nowa partia

Tego nikt się nie spodziewał. Powstaje nowa partia

Według ustaleń dziennikarzy przewodnicząca Porozumienia, Magdalena Sroka (43 l.) , która w grudniu przejęła kierowanie partią po rezygnacji Jarosława Gowina, prowadzi tajne negocjacje z szefem AgroUnii Michałem Kołodziejczakiem (35 l.). Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, efektem tych rozmów może być już wkrótce nowa polska partia polityczna. Decyzja o tym, czy politycy stworzą wspólne ugrupowanie, ma zapaść pod koniec tego tygodnia.

Z informacji “Wyborczej” wynika, że wkrótce może powstać nowe ugrupowanie, na którego czele stanęliby Magdalena Sroka i Michał Kołodziejczak, którzy wspólnie poprowadziliby blok do wyborów do Sejmu. Nie wiadomo jeszcze jaką nazwę będzie miało ugrupowanie i czy dołączą do niego wszyscy dotychczasowi członkowie AgroUnii i Porozumienia.

Konserwatyści będą walczyć o głosy rolników?

Jakie wspólne poglądy połączyły byłą policjantkę i rolnika? Dziennikarze “GW” zwracają uwagę, że współpraca obu ugrupowań jest o tyle zaskakująca, że do tej pory kierowały one swoją ofertę do zupełnie różnych wyborców. Porozumienie na swojej stronie internetowej definiuje się jako partia, która “reprezentuje interesy klasy średniej i elektoratu miejskiego” oraz przedsiębiorców. Natomiast AgroUnia Michała Kołodziejczaka zyskała rozgłos dzięki wspieraniu protestów rolników. Michał Kołodziejczak popierał też Strajk Kobiet. Z kolei członkowie Porozumienia przedstawiają się jako konserwatyści.

Decyzja zapadnie w najbliższą niedzielę

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” Magdalena Sroka i Michał Kołodziejczak chcą reklamować swoją współpracę jako sojusz “zawiedzionych przez PiS”. W niedzielę 5.01 członkowie Porozumienia mają podjąć decyzję, czy popierają ruch przewodniczącej i chcą walczyć o głosy wyborców wspólnie z Michałem Kołodziejczakiem.Powstanie nowej partii może być zaskoczeniem dla tych, którzy do tej pory wierzyli, że AgroUnia pójdzie do wyborów wspólnie z PSL. Jeszcze kilka tygodni temu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowach z dziennikarzami potwierdzał, że rozmowy na ten temat trwają.

Podobne artykuły