19 September, 2021

Straż Graniczna: w pasie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób

Straż Graniczna: w pasie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób

Straż Graniczna poinformowało o znalezieniu w s pasie przygranicznym zwłok trzech osób. Wcześniej podano informację o akcji ratowniczej, w wyniku której uratowana ośmioro migrantów, którzy po sformowaniu granicy polsko-białoruskiej utknęli w bagnach.

 

Dzisiaj. tj. 19.09 w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała Straż Graniczna.

 

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1439612732425256960?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439612732425256960%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.magnapolonia.org%2Fstraz-graniczna-w-pasie-przygranicznym-znaleziono-zwloki-trzech-osob%2F

 

„W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety. Jestem po rozmowie z komendantem głównym Straży Granicznej gen. Tomaszem Pragą oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

 

Premier podkreślił, że na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia.

 

„Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy” – stwierdził Morawiecki.

 

Wcześniej podano informację o akcji ratowniczej, w wyniku której uratowana ośmioro migrantów, którzy po sformowaniu granicy polsko-białoruskiej utknęli w bagnach.

 

Podobne artykuły