19 March, 2021

Prywatne wycieczki Dudy rządową maszyną

Prywatne wycieczki Dudy rządową maszyną

Prezydent Andrzej Duda znalazł sposób na szybkie trwonienie pieniędzy podatników. Limuzyny SOP mu nie wystarczą. Na prywatne wycieczki lata rządowym samolotem.

 

Kolejny polityk PiS poczuł wiatr we włosach i zaczął latać w tę i z powrotem rządowyn samolotem? Zdaje się, że Andrzej Duda już całkowicie zapomniał, po co został prezydentem… no chyba że jego celem nie było rządzenie Polską, tylko stołek i moc robienia co mu się żywnie podoba.

 

Głośno było swego czasu na przykład o marszałku Kuchcińskim, który latał sobie rządowym samolotem na Podkarpacie, a na pokład zabierał znajomych i rodzinę. Teraz na jaw wyszło, że podobnie wozi się nasz prezydent. “Polityka” policzyła, gdzie i kiedy sobie Duda śmigał i ile zapłacili za to Polacy.

 

Rządowy samolot = prywatna taksówka prezydenta?

 

Jak podaje tygodnik, prezydent Andrzej Duda przez ostatnich 10 miesięcy skorzystał z rządowego samolotu aż 67 razy. Większość lotów to podróże do jego rodzinnego miasta Krakowa. Były też wyskoki do rezydencji na Helu oraz loty w ramach kampanii prezydenckiej. Tych ostatnich było w sumie 24, co z pozostałymi 43?

 

Rządowy śmigłowiec miał być wykorzystywany zarówno w celach zawodowych jak i prywatnych. Wszystkie loty oficjalnie uznane zostały jednak jako “misja specjalna” i znajdują się w oficjalnym rejestrze KPRM. Ten pod lupę wzięli dziennikarze Polityki.

 

Jak się okazało, tylko do Juraty zaraz po wyborach prezydent latał cztery razy. To tam Andrzej Duda spędzał pandemiczne wakacje i woził na skuterze wodnym tajemniczą brunetkę. Później – od 16 października do 21 lutego – rządowy samolot wzbijał się w powietrze z prezydentem na pokładzie 27 razy – w większości (20 przypadków) do Krakowa. Tam prezydent chadzał na koronaimprezy, wpadał z wizytami do rodziców i doglądał nowej, kupionej niedawno willi.

 

“Służbowe” loty prezydenta. Koszt powala

 

Prezydent do Krakowa latał głównie na weekendy. Oficjalnie były to wizyty związane z pracą, nieoficjalnie całkowicie prywatne. Osoba z otoczenia głowy państwa zdradza, że prezydent odreagowuje tam po ciężkim tygodniu w pracy.

 

Jeden lot ulubionym samolotem Andrzeja Dudy – Embraser 175 (prezydent lata nim najczęściej) to koszt 35 tysięcy złotych. Tylko przez cztery ostatnie miesiące za wycieczki Andrzeja Dudy do domu w Krakowie podatnicy zapłacili więc 700 tysięcy złotych!

 

Źródło: Planeta.pl

 

Podobne artykuły