27 January, 2022

Prezydent Chorwacji zagroził wyjściem z NATO. Rozpętał burzę w kraju

Prezydent Chorwacji zagroził wyjściem z NATO. Rozpętał burzę w kraju

Konflikt między rządem a prezydentem w Chorwacji. Prezydent Zoran Milanović zagroził wyjściem z NATO w razie wybuchu konfliktu na Ukrainie. Rząd w Zagrzebiu zaprzecza.

Prezydent Chorwacji zapowiedział wystąpienie swojego kraju z NATO w przypadku wybuchu wojny na Ukrainie. “NATO zwiększa swoją obecność, my nie mamy z tym nic wspólnego i nie będziemy mieć nic wspólnego. Jeśli dojdzie do eskalacji, wycofamy się do ostatniego chorwackiego żołnierza” – powiedział Milanović we wtorek po wizycie w fabryce w Zagrzebiu.

“Dla Ukrainy nie ma miejsca w NATO”

Milanović stwierdził również, że kryzys na granicy ukraińsko-rosyjskiej nie ma “nic wspólnego z Ukrainą, ale z polityką Bidena, w której widzę niekonsekwencję i niebezpieczne zachowanie”.

“Dla Ukrainy nie ma miejsca w NATO, ponieważ jest to jeden z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie” – powiedział chorwacki prezydent. Milanović dodał, że “ekstremiści” nie powinni mieć wpływu na politykę, “i dlatego Chorwacja nie będzie w tym uczestniczyć”. Głowa państwa zapowiedziała, że Chorwacja musi trzymać się od tego konfliktu z daleka “jak od ognia”.

Zrodło: wiadomosci.wp.pl

 

Podobne artykuły