04 February, 2022

Posłowie dostali zwrot pieniędzy, które zabrał im Polski Ład. “425 zł – kwota wolna od podatku”

Posłowie dostali zwrot pieniędzy, które zabrał im Polski Ład. "425 zł - kwota wolna od podatku"

Posłowie otrzymali część pieniędzy, które wcześniej mieli stracić przez zmiany podatkowe w Polskim Ładzie – donosi Onet.

Jak żalili się na naszej antenie politycy, oni też dostali w styczniu mniejsze wypłaty w związku z Polskim Ładem. Jan Libicki, senator PSL ujawnił, że senatorowie dostali już swoje wypłaty za styczeń i wynoszą one o 1400 złotych mniej. – Ja już wiem, jak działa Polski Ład w moim przypadku – przyznał polityk

Onet donosi, że na razie posłowie, dostali część zwrotu pieniędzy, które zabrała im reforma PiS. – Informację potwierdziliśmy u kilkunastu posłów. Wszyscy w ubiegły piątek dostali z Kancelarii Sejmu przelewy w wysokości 425 zł. Tytuł każdego z nich był identyczny: “Kwota wolna od podatku 01/22” – czytamy w portalu.

Parlamentarzyści otrzymali 425 zł, czyli tzw. kwotę zmniejszającą podatek. “Pierwotnie Kancelaria Sejmu wypłaciła posłom uposażenie poselskie za styczeń 2022 r. bez zmniejszania zaliczki na podatek o ww. kwotę 425 zł i jednocześnie wystąpiła do Krajowej Informacji Skarbowej (…) z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej powyższego zagadnienia. Interpretacja taka powstała i została do Kancelarii Sejmu przesłana. Potwierdza ona, że posłowie mogą korzystać z wyżej opisanej możliwości” – tłumaczy Centrum Informacyjne Sejmu.

“Posłowie nie zostali w żaden sposób uprzywilejowani w stosunku do pozostałych obywateli zatrudnionych na podstawie umów o pracę i korzystających z tych samych rozwiązań podatkowych” – informuje CIS.

Już wcześniej pojawiały się informacje, że w Sejmie i resorcie finansów trwają prace nad tym, żeby politycy nie ponieśli strat w związku z Polskim Ładem. Politycy PiS publicznie zaprzeczali.

Źródło: TokFM

 

Podobne artykuły