Polacy pokochali nowe media publiczne? Sondaż dla „Wprost”
Siedziba TVP w Warszawie Źródło: Newspix.pl / Marek Konrad 42,3 proc. Polaków dobrze ocenia zmiany, jakie w ciągu ostatnich miesięcy zaszły w mediach publicznych – wynika z badania agencji SW Research dla „Wprost”. Przeciwnego zdania jest 34,5 proc. osób. Po wygranych wyborach parlamentarnych w 2023 r. Koalicja 15 października zawarła w umowie koalicyjnej reformy mediów państwowych. W grudniu, kilka dni przed świętami, rozpoczął się spektakularny i szeroko komentowany proces przejęcia, czy też odzyskania (dobór słów zależy tu od politycznych sympatii) publicznych mediów. Po miesiącach od tych wydarzeń mamy już nowe rady nadzorcze, nowe ramówki, nowych dziennikarzy i nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Jak te nowości odbierają Polacy? Jak wynika z badania agencji SW Research dla „Wprost”, na tak postawione pytanie 42,3 proc. Polaków odpowiada: „Dobrze”. Przeciwne zdanie wyraża 34,5 proc. 23,2 proc. ankietowanych nie ma w tej sprawie wyrobionej opinii.Jak oceniasz zmiany, które zaszły w mediach publicznych od czasu zmiany rządu 15 października 2023?
Komu bardziej podobają się zmiany?
Badanie agencji SW Research dla „Wprost” wskazuje, że zmiany w mediach publicznych bardziej podobają się mężczyznom. I to dosyć wyraźnie, bo wśród panów niemal połowa wskazała odpowiedź „Dobrze” (48 proc.), wobec 37,2 proc. wskazań u pań.
Odpowiedź „Źle” wybrało 34,2 proc. kobiet i 34,8 proc. U pań znacznie częściej pojawia się brak zdania w tej sprawie (28,6 proc. wobec 17,2 proc u panów).