12 August, 2021

Nocą pod Sejmem wybuchły zamieszki

Nocą pod Sejmem wybuchły zamieszki

Lex TVN, jedna z najbardziej kontrowersyjnych ustaw, na jakie wpadli rządzący — została wczoraj wieczorem przegłosowana. Pod Sejmem szybko zgromadził się tłum oburzonych i natychmiast wybuchły zamieszki.

 

Lex TVN, ustawa, która zdaniem większości Polaków doprowadzi do zniknięcia z Polski wolnych mediów, została przegłosowana.  Przypominamy, w środę posłowie mieli zająć się jej nowelizacją podczas obrad.

 

Ku ogromnemu zaskoczeniu partii rządzącej, opozycja wygrała dwoma głosami głosowanie o odroczenie obrad do 2 września. W tym momencie natychmiast zareagowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek i podjęła decyzję o przerwie. W czasie jej trwania Marek Suski zbierał podpisy, które miały umożliwić reasumpcję głosowania, jednocześnie posłowie Kukiz’15 zapewniali, że pomylili się podczas głosowania, wciskając zły przycisk. Do reasumpcji doszło, a opozycja mogła już zapomnieć o swoim chwilowym triumfie. Ostatecznie PiS, tak jak chciał, uchwalił nowelizację.

 

Lex TVN: Nocne zamieszki pod Sejmem

Taka sytuacja w Sejmie doprowadziła do wybuchu niezadowolenia wśród obywateli. Już przed głosowaniem gromadzili się oni na rozmaitych manifestacjach w obronie wolnych mediów. Po głosowaniu większość ruszyła pod gmach Sejmu. Doszło do zamieszek i szarpaniny z policją.

 

Według szacunków policji pod Sejmem zebrało się co najmniej kilkaset osób, chcących wyrazić swój sprzeciw dla tej decyzji i przebiegu głosowania. Nocą doszło także do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Polityk ostatecznie opuścił teren Sejmu w asyście policji.

 

Zgromadzeni pod Sejmem wykrzykiwali takie hasła, jak: “Hańba!”, “Bandyci”, “Będziecie siedzieć, nie wybaczymy wam”. Zrozpaczeni Polacy wykazywali również postawę pełną rezygnacji po tym, jak Lex TVN został przegłosowany.

 

Powtórką głosowania udowodnili (posłowie PiS – przyp. red), że przegłosują zawsze wszystko, co będą chcieli. Jak im się nie uda, zawsze będą mogli zrobić to, co dziś. Powtórzyć głosowanie – mówiła jedna z protestujących.

 

https://twitter.com/NataliaZyto/status/1425550154007040005?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1425550154007040005%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.planeta.pl%2FWiadomosci%2FPolityka%2FPrzeglosowano-Lex-TVN.-Noca-pod-Sejmem-wybuchly-zamieszki-12-08-2021

 

Przypadek ze strajku kobiet pokazuje, jak bardzo PiS zwraca uwagę na niezadowolenie społeczne. Najwyraźniej nic już nie jest w stanie zatrzymać Lex TVN.

 

Źródło: planeta.pl

 

 

Podobne artykuły