28 March, 2022

Nietypowa reakcja Macierewicza na słowa Bidena. “Kiwał głową w geście sprzeciwu”

Nietypowa reakcja Macierewicza na słowa Bidena. "Kiwał głową w geście sprzeciwu"

Nietypowa reakcja byłego ministra obrony na przemówienie prezydenta USA na Zamku Królewskim w Warszawie. Kamery pokazały, jak Antoni Macierewicz kręcił głową w momencie, kiedy Joe Biden mówił o sankcjach na Rosję i zmniejszeniu z tego powodu rosyjskiej gospodarki o połowę.

Joe Biden w sobotę wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Mowa, która była kulminacyjnym momentem jego dwudniowej wizyty w Polsce, została prawie w całości poświęcona wojnie w Ukrainie i jej konsekwencjom.

Wśród zaproszonych na spotkanie z prezydentem USA znaleźli się polscy parlamentarzyści. Wśród nich także Antoni Macierewicz, były minister obrony, wiceprezes PiS i poseł. W pewnym momencie kamera telewizji TVN24 uchwyciła jego nietypową reakcję na słowa Bidena.

Biden na Zamku Królewskim. Macierewicz kręci głową

W momencie, kiedy Biden mówił o zmniejszeniu rosyjskiej gospodarki o połowę i sankcjach nałożonych na reżim Władimira Putina, Macierewicz kręcił głową, przy której trzymał palce. Po chwili zerknął w stronę obiektywu kamery, przyglądał się jej przez krótką chwilę i odwrócił wzrok.

“Gdy Biden mówi jak wskutek sankcji ucierpi Rosja, Macierewicz wykonuje przeczący gest głową. Chociaż dziś mógłby sobie darować i się kamuflować” – komentował na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny “Newsweek Polska”. “W czasie, kiedy większość słuchaczy biła brawo liderowi wolnego świata, jeden z obecnych znacząco kiwał głową w geście sprzeciwu. Panie Antoni, nie tak demonstracyjnie, bo się pan zdekonspiruje” – dodał były szef NBP Marek Belka.

 

Źródło: Radiozet.pl

Podobne artykuły