Maria Kiszczak nie żyje. Żona współtwórcy stanu wojennego miała 89 lat
Maria Teresa Korzonkiewicz-Kiszczak byłą ekonomistką i nauczycielką akademicką, autorką bajek i wierszy. Po studiach pracowała jako nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w średnich szkołach zawodowych. W 1985 uzyskała stopień doktorski. Po przełomie ustrojowym i powstaniu prywatnych uczelni wykładała do 2006 marketing w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej.
W 2015 ukazał się wywiad rzeka „Kiszczakowa. Tajemnice generałowej”, rozmowa z Kamilem Szewczykiem. PAP przypomina, że małżeństwo, jak wspominała w wywiadzie-rzece, było burzliwe mąż szczególnie nie lubił, gdy żona wypowiadała się na tematy polityczne. Praca Kiszczaka, który piął się po kolejnych szczeblach kariery, wymuszała częste przeprowadzki – mieszkali m.in. w Gdyni, Wrocławiu i Warszawie. Ona pracowała w kolejnych szkołach jako nauczycielka ekonomii. Kiszczakowie korzystali z przywilejów systemu – samochody, mieszkania służbowe, zakupy bez kolejek w specjalnych sklepach dla VIP-ów.
Nie żyje Maria Teresa Korzonkiewicz-Kiszczak. Żona Czesława Kiszczaka zmarła w wieku 89 lat
16 lutego 2016 spotkała się z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej Łukaszem Kamińskim, próbując sprzedać za 90 tys. złotych dokumenty będące w jej posiadaniu, dotyczące m.in. współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa (SB). W wyniku tego spotkania oddała cześć materiałów znajdujących się w jej domu, m.in. teczkę personalną i teczkę pracy tajnego współpracownika „Bolka”, w tym zobowiązanie do współpracy z SB opatrzone podpisem „Lech Wałęsa »Bolek«”.
Informacja o jej śmierci pojawiła się w poniedziałek, 17 kwietnia. Potwierdziła ją w rozmowie z Polską Agencją Prasową córka Ewa. Maria Teresa Korzonkiewicz-Kiszczak miała 89 lat.
Czytaj też:
Nie żyje Jani, partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru