19 April, 2021

Korwin-Mikke: żołnierzy traktuje się, jak króliki doświadczalne

Korwin-Mikke: żołnierzy traktuje się, jak króliki doświadczalne

Konfederacja staje po stronie żołnierza polskiego i wyraża sprzeciw wobec segregacji sanitarnej w Wojsku Polskim – tymi słowami zaczęła się konferencja Konfederacji pod budynkiem Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Chodzi o zeszłoroczny wyciek dokumentu, który sugeruje, że żołnierzom, którzy nie będą chcieli się zaszczepić, państwo polskie będzie utrudniało awansowanie i udział w szkoleniach. Konfederacja, czyli sojusz libertarian, tradycjonalistów i nacjonalistów, nie zgadza się na takie traktowanie żołnierza polskiego.

 

Podczas konferencji przypomniano, że Konfederaci zareagowali natychmiast tworząc interpelacje i zgłaszając sprawę do prokuratury.

 

To przed czym przestrzegaliśmy […] staje się faktem coraz bardziej powszechnie znanym i budzącym coraz większy niepokój pośród żołnierz Wojska Polskiego – mówił o segregacji sanitarnej Grzegorz Braun – kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa.

 

Lider tradycjonalistycznego skrzydła w Konfederacji nazwał taką praktykę „szantażem”. Polityk stwierdził, że żołnierze obawiają się szczepionek. Przypomniał sprawę, która zaniepokoiła mieszkańców z jego okręgu wyborczego:

 

W moim okręgu, w moim regionie – na Podkarpaciu, środowisko żołnierzy i ich rodzin od tygodnia żyje sprawą przedwczesnego zgonu jednego z żołnierzy jednostki w Jarosławiu, który będąc, nawet jeszcze nie w sile wieku, kierownikiem klubu sportowego, udał się na mecz dzień po przyjęciu szczepienia i trafił na cmentarz.

 

Grzegorz Braun dodał, że nie przesądza, iż winę za zgon ponoszą szczepionki. – My w sprawach medycznych nie wypowiadamy się autorytatywnie – stwierdził.

 

Faktem jest jednak niepokój, jaki ta akcja wywołuje wśród żołnierzy – powiedział.

 

Podczas konferencji głos zabrał również prezes Janusz Korwin-Mikke – lider wolnościowego skrzydła w Konfederacji i członek Komisja Zdrowia w Sejmie.

 

Polityk przypomniał, że sam Mateusz Morawiecki stwierdził, że Unia Europejska przepłaciła za szczepionki. Kwoty o których mowa to miliardy.

 

Przy tych stawkach trudno się dziwić, że się chce zaszczepić wszystkich żołnierzy bo ma się w tym po prostu interes – powiedział gorzko prezes.

 

To bardzo przykra sprawa, że się traktuje żołnierzy, jako króliki doświadczalne – powiedział Korwin-Mikke.

 

Libertarianin Jakub Kulesza przypomniał natomiast, że PiS zapewniało Polaków, że program szczepień nie będzie obowiązkowy. Widać jednak, że istnieją formy nacisku, które sprawiają, że ta obietnica nie jest spełniana.

Podobne artykuły