17 March, 2021

Kinga Duda będzie mieć nowe zajęcie. Dostała się do warszawskiego sądu

Kinga Duda będzie mieć nowe zajęcie. Dostała się do warszawskiego sądu

Kinga Duda nie próżnuje. Przez cztery miesiące była doradczynią społeczną prezydenta, a za chwilę rozpocznie praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym.

 

Kinga Duda rozpocznie praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza – ustaliła redakcja naTemat. To kolejny prawniczy przystanek w zawodowej karierze córki prezydenta Andrzeja Dudy. Informację potwierdziliśmy oficjalnie.

 

Kinga Duda nie próżnuje zawodowo. W jej CV niedługo pojawi się nowa pozycja. 26-latka rozpocznie praktyki zawodowe w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w ramach zajęć aplikantów adwokackich.

 

Jeszcze niedawno młoda prawniczka pełniła funkcję społecznego doradcy Prezydenta RP. Kancelaria Prezydenta pokazywała nawet zdjęcia, jak wygląda jej praca. Świeżo upieczona prawniczka miała być w gronie doradców prezydenta “głosem młodego pokolenia” i doradzać w kwestiach związanych z młodymi. Ta współpraca nie trwała jednak długo, bo zakończyła się zaledwie po czterech miesiącach.

 

Teraz wiadomo jak dalej będzie wyglądać zawodowa droga córki Andrzeja Dudy. Sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdza te informacje.

 

W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informujemy, że potwierdzamy posiadane przez Pana informacje. Jednocześnie informujemy, że zajęcia wszystkich aplikantów adwokackich odbywają się na zasadach określonych aktualnie w porozumieniach zawartych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Naczelną Radą Adwokacką w dniu 24.11.2020 r. oraz Sądem Okręgowym w Warszawie a Okręgową Radą Adwokacją w dniu 03.02.2021 r.

 

Chodzi o szkolenia aplikantów adwokackich, które odbywają się w odpowiednich oddziałach i mają zapewnić młodym prawnikom wiedzą z zakresu sądownictwa powszechnego i prokuratury. Kinga Duda naturalnie nie będzie jedyną osobą, która bierze w nich udział. To osiem grup po około 40 aplikantów. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny, trwają przez kilka miesięcy.

 

Prawnicy odbywają je w wydziałach cywilnych, karnych, gospodarczych oraz wydziałach pracy i ubezpieczeń społecznych.

 

Szkolenie ma za zadanie przygotować aplikantów do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu adwokata, w szczególności nabycia umiejętności z zakresu zastępstwa procesowego, sporządzania pism, umów i opinii prawnych oraz przyswojenia zasad wykonywania zawodu.

 

Fragment porozumienia

 

W czasie zajęć praktycznych aplikant adwokackich powinien uczestniczyć w rozprawach oraz posiedzeniach, sporządzać projekty orzeczeń i ich uzasadnień, a także uczestniczyć w dydaktycznych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez sędziów-patronów.

 

Kinga Duda z wykształcenia jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Mimo młodego wieku ma już doświadczenie zawodowe. Była na prestiżowym stażu w Londynie, na który dostała się po wyróżnieniu w międzynarodowym konkursie. W międzyczasie odbyła też staż w Parlamencie Europejskim.

 

Pracowała także jako młodszy prawnik w kancelarii prawniczej Maruta Wachta. W zeszłym roku Maruta Wachta została wybrana najlepszą kancelarią w Polsce w konkursie “The Lawyer European Awards”. Kancelaria specjalizuje się między innymi w sprawach związanych z ochroną danych osobowych.

 

Źródło: naTemat

 

Podobne artykuły