01 April, 2022

Kierowcy krótko cieszyli się obniżkami na stacjach. Cena diesla właśnie pobiła rekord

Kierowcy krótko cieszyli się obniżkami na stacjach. Cena diesla właśnie pobiła rekord

Koniec marca przynosi rekordowe podwyżki cen diesla. Wzrost cen paliw w hurcie spowodował, że w ciągu ostatniego tygodnia litr diesla podrożał aż o 37 gr i kosztuje średnio 7,66 zł za litr. To rekord — wynika z danych e-petrol.

“Kierowcy w Polsce krótko cieszyli się obniżkami na stacjach paliw. Koniec marca przynosi kolejne podwyżki — najbardziej dotkliwe dla tankujących olej napędowy, którego średnia ogólnopolska cena poszybowała do najwyższego w historii notowań e-petrol.pl poziomu — czytamy w raporcie portalu e-petrol.pl.

Wzrost cen paliw w hurcie, jaki obserwowaliśmy w ostatnim czasie, spowodował, że w ciągu ostatniego tygodnia litr diesla podrożał aż o 37 gr i kosztuje 7,66 zł.

O 8 gr więcej niż przed tygodniem kosztuje także litr benzyny Pb95, za który płaci się średnio 6,67 zł. Według danych e-petrol.pl rekordowo drogi w dalszym ciągu pozostaje również autogaz, którego średnia cena nadal wynosi 3,79 zł za litr.

Na paliwowej mapie Polski aktualnie wyróżnia się Wielkopolska, gdzie w najniższych cenach można napełnić bak benzyną Pb95 i olejem napędowym. W tym regionie kraju ich średnie ceny wynoszą odpowiednio 6,63 i 7,63 zł za litr. Natomiast LPG z ceną 3,70 zł za litr jest najtańsze na Lubelszczyźnie.

Na przeciwległym biegunie cenowym, jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, znajduje się natomiast Podlasie, na którym jest ona najdroższa — kosztuje średnio 6,71 zł za litr. Tankowanie oleju napędowego kosztuje najwięcej w lubelskim — 7,72 zł za litr, a na Dolnym Śląsku i Pomorzu z ceną 3,81 zł za litr najdroższy jest autogaz.

 

Źródło: Businessinsider.com.pl

Podobne artykuły