13 December, 2021

Katastrofa na Bałtyku! “Krzyki z wody”

Katastrofa na Bałtyku! "Krzyki z wody"

Katastrofa na Morzu Bałtyckim! Zderzyły się dwa frachtowce, trwa dramatyczna akcja ratunkowa! Wciąż nie wiadomo co dzieje się z osobami, które znajdowały się na pokładzie.

Trwa dramat na Morzu Bałtyckim. Jak podało duńskie Centrum Wspólnych Operacji Obronnych (JOC), w miejscu oddzielającym należącą do Danii wyspę Bornholm od wybrzeży Szwecji doszło do zderzenia dwóch frachtowców. Wiadomo już, że jeden ze statków był zarejestrowany w Danii, a drugi w Wielkiej Brytanii.  Duński frachtowiec przewrócił się do góry dnem, a na jego pokładzie znajdowało się kilka osób. Ich los jest na razie nieznany.

Zderzenie statków na Bałtyku. Trwa akcja ratunkowa

Jak podaje rmf24.pl, zderzenie frachtowców nastąpiło na szwedzkich wodach terytorialnych. Dania i władze szwedzkie wspólnie prowadzą akcję ratunkową, a z wyspy Bornholm zwodowano łódź ratunkową, a od strony duńskiego wybrzeża wysłano helikopter.

Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na rzecznika szwedzkiej straży przybrzeżnej, poinformowała, że jeden ze statków miał 90 metrów długości, a drugi 55 – informuje rmf24.pl.

    Nie wiemy dokładnie jak to się stało. Łodzie ratunkowe szukają ocalałych, słychać było krzyki z wody – podają służby ratunkowe. (Polsat News)

Nieoficjalnie podano, że 2 mężczyzn wypadło za burtę. Woda w morzu ma ok. 4 stopni Celsjusza. W miejscu zderzenia jest mglisto, ale bezwietrznie.

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły