16 August, 2021

Izrael wycofuje swojego charge d’affaires z Polski

Izrael wycofuje swojego charge d’affaires z Polski

Jest reakcja Izraela na podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli Kodeksu postępowania administracyjnego. Minister Spraw Zagranicznych Izraela Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu izraelskiego charge d’affaires z Polski.

 

„Polska zaaprobowała dziś – nie po raz pierwszy – niemoralne, antysemickie prawo. Dzisiejszego wieczoru poleciłem charge d’affaires naszej ambasady w Warszawie, aby natychmiast wrócił do Izraela na konsultacje, na czas nieokreślony. Nowy ambasador Izraela w Polsce, który miał wyjechać do Warszawy, na razie pozostanie w Izraelu” – czytamy na twitterowym profilu MSZ Izraela.

 

https://twitter.com/IsraelMFA/status/1426591172097622016?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1426591173850841090%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.magnapolonia.org%2Fizrael-wycofuje-swojego-charge-daffaires-z-polski%2F

Izraelski Charge d’affaires Tal Ben-Ari Yaalon powróci do Izraela na czas nieokreślony na konsultacje. Jair Lapid przekazał, że Izrael i Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy na temat możliwych reakcji na ruch Polski.

 

„Izrael wycofuje charge d’affairs z Polski i rekomenduje ambasadorowi Magierowskiemu nie wracać z urlopu do Tel Avivu. Wszystko za przyjęcie prawa, za którym głosowała przytłaczająca większość posłów i senatorów – ponad podziałami. Tu nie można ustąpić. Argumenty są po stronie Polski” – komentuje dziennikarz WP Marcin Makowski.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Podobne artykuły