25 January, 2022

“Głupi sukinsyn”. Kolejna wpadka Joe Bidena

"Głupi sukinsyn". Kolejna wpadka Joe Bidena

 

Prezydent USA nazwał dziennikarza telewizji Fox News “głupim sukinsynem”. Słowa te wypowiedział myśląc, że ma wyłączony mikrofon. Joe Biden odniósł się w ten sposób do pytania zadanego przez dziennikarza na temat inflacji.

Do zdarzenia doszło w momencie, kiedy korpus prasowy był wyprowadzany z sali w Białym Domu, gdzie rozpoczęło się posiedzenie gabinetu Bidena na temat inflacji i wzmacniania konkurencji na rynku.

Kiedy korespondent Fox News Peter Doocy, krzycząc, zapytał prezydenta, czy uważa inflację za polityczne obciążenie, Biden odparł z sarkazmem, najwyraźniej myśląc, że ma wyłączony mikrofon: “Nie, to wielki atut. Większa inflacja. Co za głupi sukinsyn”.

Jest to już drugi taki incydent w ostatnich dniach z udziałem Bidena i dziennikarzy ostro krytycznej wobec niego stacji. W ubiegłym tygodniu Biden stwierdził – znów przy włączonym mikrofonie i w podobnej sytuacji – że reporterka Jacqui Heinrich zadała “głupie pytanie”, kiedy zapytała go, “dlaczego czeka na to, by Putin wykonał pierwszy ruch”.

Inflacja, która w grudniu w USA osiągnęła 7 proc. w skali roku – najwyższy poziom od 40 lat – jest jednym z głównych problemów politycznych prezydenta, a sondaże wskazują, że większość wyborców obwinia za nią właśnie jego.

Źródło: rmf24.pl

 

Podobne artykuły