31 March, 2022

Delegacja Sejmu złożyła wizytę w Łucku

Delegacja Sejmu złożyła wizytę w Łucku

Na zaproszenie Wołyńskiej Obwodowej Administracji Wojskowej delegacja Sejmu pod przewodnictwem wicemarszałka Ryszarda Terleckiego (PiS) złożyła w środę wizytę w Łucku. Politycy spotkali się m.in. z władzami obwodu, deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy, a także konsulem honorowym Litwy w Ukrainie.

O wizycie delegacji Sejmu pod przewodnictwem wicemarszałka Terleckiego poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu. W składzie delegacji znaleźli się również posłowie: Tomasz Kostuś, Krzysztof Lipiec i Przemysław Koperski.

Jak podało CIS, posłowie udali się na Ukrainę w odpowiedzi na zaproszenie Wołyńskiej Obwodowej Administracji Wojskowej.

“W ramach wizyty przedstawiciele Sejmu odbyli spotkanie z władzami obwodu, deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy, konsulem honorowym Litwy w Ukrainie oraz pracownikami Centrum Dystrybucji Pomocy Medycznej”- napisano w komunikacie. Omówiono m.in. kwestie pomocy humanitarnej i przezwyciężenia skutków inwazji agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Ponadto, w ramach pomocy humanitarnej, wraz z delegacją Sejmu, na Ukrainę dotarł również transport zawierający leki (18 ton) przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

W trakcie wizyty wicemarszałek Terlecki oraz towarzyszący mu posłowie odwiedzili także Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łucku i spotkali się z biskupem ordynariuszem diecezji łuckiej Witalijem Skomarowskim.

Źródło: Niezalezna.pl

Podobne artykuły