26 July, 2022

Czeka nas trudna zima. Temperatury w mieszkaniach spadną

Czeka nas trudna zima. Temperatury w mieszkaniach spadną

Czeka nas bardzo trudna zima. Kryzys w całym kraju znacznie się pogłębia, dlatego najprawdopodobniej temperatury w naszych mieszkaniach… mocno spadną. Brakuje cukru, ogrzewania i godnych zarobków.

Polaków czeka wielka próba charakteru. Kiedy letnie upały już przeminą i świat ogarnie zima… w naszych lokalach także spadną temperatury. Osoby, które lubiły komfort cieplny, muszą chyba zmienić swoje nastawienie.

Kryzys przechodzi wszelkie pojęcie! Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, ostrzegł w rozmowie z RMF FM, że ciepłownicy mogą mieć problem, by zapewnić w mieszkaniach temperatury ustalone w umowach.

Będziemy MARZNĄĆ we własnych mieszkaniach

Jakim cudem coś takiego może mieć miejsce? Niestety, tak się stanie, jeśli na rynku zabraknie odpowiedniej ilości węgla. Wtedy kaloryfery nie rozgrzeją się tak, jak w ubiegłych latach. Powieje chłodem, miejmy nadzieję, że okrutne zmiany klimatyczne nie przyniosą nam białego zimna.

Niedobory węgla potęgują obawy, że paliwa grzewczego zabraknie w najmroźniejsze miesiące. Problem dotyczy zarówno domów, jak i mieszkań. Wszyscy więc jesteśmy zagrożeni dokładnie tym samym.

“Robimy wszystko, jako ciepłownicy, którzy dostarczają ciepło systemowe, żeby ciepła nie zabrakło, ale trzeba mieć świadomość, że jest bardzo duży problem związany z dostawą węgla, z możliwością pozyskania tego węgla na rynkach światowych i duży problem związany z drastycznymi podwyżkami cen węgla, które wahają się od 250 procent – jeżeli chodzi o polski węgiel – do 600 proc., jeżeli mówimy o węglu importowanym” – powiedział prezes IGCP.

Może być taka sytuacja, że temperatura w mieszkaniach będzie niższa – ostrzega prezes IGCP.

Miejmy nadzieję, że uda nam się nie zamarznąć.

 

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły