19 January, 2022

Czarnek będzie musiał uczyć sam?! Nauczyciele MASOWO rezygnują

Czarnek będzie musiał uczyć sam?! Nauczyciele MASOWO rezygnują

Przemysław Czarnek, kontrowersyjny minister edukacji, zostanie niedługo zupełnie sam z kształceniem dzieci? Nauczyciele masowo zmieniają zawód. Nic dziwnego, za swoją pracę prawie nie dostają pieniędzy!

Przemysław Czarnek odkąd objął swój urząd, często grzmi o zmianach w polskiej edukacji. Wprowadza jednak do szkół więcej średniowiecza, niż oświaty. W takiej sytuacji, nauczyciele, których sytuacja finansowa od lat się nie poprawia, masowo rezygnują z pracy.

Czyżby Przemysław Czarnek wkrótce sam musiał wkroczyć do klas i podjąć się uczenia młodzieży? Żyjąc w tym kraju uwierzymy już w każdy scenariusz. Wszystko może być w końcu możliwe.

Przemysław Czarnek zmaga się z niezadowoleniem nauczycieli

Nauczyciele bardzo zgodnie deklarują chęć zmiany zawodu. Dla wielu przyjęcie przez Sejm “lex Czarnek” jest gwoździem do przysłowiowej trumny. Minister Przemysław Czarnek będzie miał ogromny problem.

Na rozstanie się z zawodem już w tym roku zdecydowanych jest 11 procent nauczycieli. Tymczasem aż 27 proc. chce jeszcze poczekać na rozwój sytuacji, ale bierze pod uwagę ewentualność zmiany zajęcia, będącego ich źródłem utrzymania.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że “lex Czarnek” to nie wszystko. Już wkrótce posłowie zajmą się kolejnymi kontrowersyjnymi przepisami zakładającymi m.in. zwiększenie nauczycielskiego pensum, nowe zasady awansu zawodowego czy skrócenie urlopu wypoczynkowego. To zdecydowanie nie zachęca do pozostawiania nauczycielem lub wybierania tej ścieżki kariery.

Jak sądzicie, Przemysław Czarnek wie, co robi?

 

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły