04 August, 2022

Ceny cukru do reszty oszalały. Chętnych i tak nie brakuje

Ceny cukru do reszty oszalały. Chętnych i tak nie brakuje

Ceny cukru to jakieś zupełne szaleństwo! Cała Polska ma problem z zakupem tego klasycznego i potrzebnego do codziennych posiłków produktu. Mimo to chętnych nie brakuje!Cukier to ostatnio w Polsce temat rzeka. Niestety, nie możemy powiedzieć, że mamy go pod dostatkiem. Przeciwnie. W kraju go zdecydowanie brakuje, a przy tym ceny dosłownie zwalają nas z nóg.

Ceny cukru w Polsce zwalają z nóg

Nie da się ukryć, że w ostatnich tygodniach w wielu sklepach w Polsce brakuje cukru, co napędziło panikę wśród klientów. Popularne sieci musiały wprowadzić ograniczenia w sprzedaży cennego towaru. Jego cena w ciągu roku wzrosła z 2,66 zł do 3,96 zł za kilogram. Czy będzie jeszcze drożej?

Niestety, do szybkiego wzrostu cen bezpośrednio przyczyniła się panika, że cukru w kraju zabraknie. “Na podstawie danych zebranych przez aplikację PanParagon, która przeanalizowała setki tysięcy rachunków, widać znaczącą podwyżkę cen cukru. W ciągu roku kilogramowe opakowanie podrożało z 2,66 zł do 3,96 zł” – podaje “Business Insider”. Popyt i podaż zawsze idą w parze.

W sierpniu 1 kg można już kupić w internecie nawet za 9 zł! W efekcie cukrowej paniki wzrosła również liczba paragonów zawierających ten produkt. Porównując lipiec 2021 roku do analogicznego okresu w 2022 r., liczba paragonów zawierających przynajmniej jedną paczkę cukru wzrosła o ponad 93 proc. – mówi “Business Insiderowi” Antonina Grzelak, ekspertka PanParagon.

Myślicie, że kiedyś jeszcze na sklepowych półkach zapanuje wytęskniona normalność? Bardzo byśmy tego chcieli!

 

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły