21 February, 2022

Atak hakerski na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ministerstwo Zdrowia potwierdza

Atak hakerski na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ministerstwo Zdrowia potwierdza

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe padło ofiarą ataku hakerskiego. Nie działa strona internetowa służby. – Jest to zamach na jednostkę, która każdego dnia niesie pomoc ludziom – chorym oraz poszkodowanym w wypadkach i nagłych zachorowaniach – przekazał szef LPR prof. Robert Gałązkowski. Hakerzy żądają 390 tys. dolarów okupu.

 

Od 14 lutego nie działa strona internetowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O sprawie jako pierwszy poinformował portal Niebezpiecznik.pl. Według doniesień, teraz w LPR “warunki pracy przypominają te sprzed wielu lat, a komunikacja odbywa się alternatywnymi środkami łączności, m.in. w oparciu o prywatne skrzynki i komórki. Przyczyną problemów jest udany atak komputerowy” – twierdził “związany z LPR” rozmówca portalu.

 

Śmigłowce wykonują loty, ale komunikacja w pogotowiu ma być utrudniona. Nie działa też strona internetowa służby, na której wyświetla się komunikat o pracach pracach modernizacyjnych. “Atak ma postać ransomware, a atakujący zażądali 390 tysięcy dolarów okupu za odszyfrowanie danych. Dyrektor LPR nie podjął jakichkolwiek negocjacji” – pisze LPR w oświadczeniu.

Zrodło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-02-21/atak-hakerski-na-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-nie-dziala-strona-problemy-z-komunikacja/

Podobne artykuły