11 February, 2022

Afera e-mailowa. Świętowanie zakupów MON. “Posiłek z żołnierzami świetnie wychodzi na obrazku”

Afera e-mailowa. Świętowanie zakupów MON. "Posiłek z żołnierzami świetnie wychodzi na obrazku"

W sieci pojawiły się kolejne e-maile pochodzące ze skrzynki Michała Dworczyka. W ujawnionej korespondencji czytamy o planach na uroczyste świętowanie zakupu śmigłowców dla polskiej armii przez MON. Pomysłami dzielili się szef KPRM i doradca premiera Mariusz Chłopik, którzy chcieli, aby “sukces armii nie był tylko sukcesem ministra obrony, ale również premiera”.

Morawiecki “milczy jak sfinks”

Opublikowana w serwisie Poufna Rozmowa wymiana e-maili szefa KPRM Michała Dworczyka z doradcą premiera Mariuszem Chłopikem pochodzi z 25 marca 2019 r. W ujawnionej korespondencji Michał Dworczyk pisze o “szczęśliwie zakończonym” dla MON przetargu na śmigłowce AW101. Zwraca się przy tym prawdopodobnie do premiera Morawieckiego, gdyż wiadomość zaczyna od “Mateusz”.

“Mariusz (Chłopik – red.) słusznie, chciałby, aby sukces naszej armii był nie tylko sukcesem ministra obrony, ale również premiera. Proponuje uroczystość – 11.04 przed południem. Fabryka w Świdniku jest tuż przed lotniskiem. Na miejscu wystarczy nam od lądowania do startu godzina (oczywiście można dłużej)” – pisze w e-mailu Dworczyk.

Afera e-mailowa. O co chodzi?

Od początku czerwca ubiegłego roku w internecie pojawiają się zrzuty ekranu mające pochodzić z prywatnej skrzynki pocztowej Michała Dworczyka, a także innych polityków czy działaczy związanych z obozem władzy.

Od tego czasu w sieci wciąż pojawiają się nowe wiadomości. Wśród nich znalazły się prawdopodobnie poufne informacje dotyczące uzbrojenia polskiej armii zdradzające szczegóły negocjacji z innymi państwami w zakresie obronności, a także wewnętrzne konwersacje najbliższego otoczenia Mateusza Morawieckiego, w tym te z udziałem jego samego.

Polski rząd nie potwierdza i nie zaprzecza prawdziwości tych e-maili, jednak część z nich została potwierdzona przez ich nadawców lub adresatów.

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły